Dach

Start / Oferta / Dach
Dach

Izolacja dachu

Dużą zaletą celulozy ISOCELL jest nie tylko dobra zdolność izolacyjna i szybka obróbka, lecz również doskonała ochrona cieplna. Wysoka gęstość izolacji celulozowej ISOCELL powoduje wyraźnie opóźnienie przechodzenie promieniującego ciepła słonecznego. Dzięki temu nawet pomieszczenia na poddaszu nawet w słoneczny dzień są przyjemnie chłodne. Izolacja dachu może przy tym następować na dwa różne sposoby. Od wewnątrz lub od zewnątrz.

Docieplanie poddaszy celulozą ISOCELL


Docieplanie poddaszy od wewnątrz

W przypadku izolacji dachu od wewnątrz, krokwie zostają poszerzone (w zależności od wymaganej grubości izolacji po stronie wewnętrznej poddasza, łaty układane są na zakładkę z izolacją przeciwwilgociową). Potem, za pomocą techniki wdmuchiwania, umieszczona zostaje izolacja celulozowa.


Docieplanie dachu od zewnątrz

W przypadku izolacji dachu od zewnątrz, usunięte zostaje stare pokrycie dachowe. Folia paroprzepuszczalna układana jest na krokwie i unieruchomiona łatami. Aby otrzymać wystarczającą grubość izolacji, krokwie mogą również zostać poszerzone. Po ukończeniu prac przygotowawczych za pomocą techniki wdmuchiwania umieszczona zostaje izolacja celulozowa i pokrycie dachowe.
W przypadku nowo pokrytych dachów, do tej metody trzeba wyjąć tylko kilka elementów pokrycia, aby stworzyć miejsce dla węża do wdmuchiwania izolacji. W ten sposób można izolować dach szybko i korzystnie pod względem kosztów.